letterman.pl

Aktualności


Grudzień 2012: Norma PN-EN 15038:2006
W grudniu 2012 r. przeprowadzony został w firmie coroczny audyt zgodności z normą jakości dla biur tłumaczeń, skutkujący potwierdzeniem zgodności z normą na następny rok.

Aparatura do tłumaczenia symultanicznego

Miło nam poinformować naszych klientów, że w tym roku jako jedno z pierwszych biur tłumaczeń na rynku krakowskim zainwestowaliśmy w zakup własnej aparatury, co wzbogaca naszą ofertę o kolejne możliwości. Cyfrowa aparatura najnowszej generacji (system Bosch-Integrus) zapewnia komfort zarówno uczestnikom konferencji, jak i pracującym w kabinie tłumaczom.
Norma PN-EN 15038:2006
W 2011 r. nasza firma wdrożyła normę jakości dla biur tłumaczeń PN-EN 15038:2006, przechodząc pomyślnie proces certyfikacji. Norma ta określona została jedynie dla tłumaczeń pisemnych, gdyż tłumaczenia ustne niełatwo poddają się standaryzacji.


Czego dowiedzieliśmy się o nas samych w procesie certyfikacji?
Jak molierowski pan Jourdain z Mieszczanina szlachcicem, który ze zdziwieniem odkrył, że mówi prozą, przekonaliśmy się, że już od dawna stosujemy zasady normy, sami o tym nie wiedząc. Trzeba było „tylko” ubrać w odpowiednie słowa i procedury to, co już robimy. Proces certyfikacji pozwolił nam jednak uporządkować nasze myślenie o firmie. Zachęcamy inne biura tłumaczeń do zmierzenia się z tą wiedzą o sobie!


Konferencja: Teatr XXI w.
W grudniu 2011 r., w maju 2012 r. i w listopadzie 2012 r. tłumaczyliśmy podczas konferencji organizowanych przez Teatr im. Juliusza Słowackiego w ramach projektu „Teatr XXI wieku. East Meets West – West Meets East” finansowanego ze środków Małopolskiego Programu Operacyjnego 2007–2013. Tłumaczenie prowadzone było
w 7 językach: francuskim, włoskim, niemieckim, czeskim, litewskim, rosyjskim i ukraińskim oraz oczywiście polskim. Stylowe wnętrze teatru stanowiło niebanalną oprawę konferencji. Szczególną przyjemnością było dla nas uzyskanie referencji, w której czytamy m.in.:
„Usługa została wykonana z profesjonalną starannością, a współpraca z firmą przebiegała wg oczekiwań teatru. Na  podkreślenie zasługuje okazana życzliwość i kultura osobista pracowników firmy”.